transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esbosso esbosses esbossa esbossem esbosseu esbossen | esbossava esbossaves esbossava esbossàvem esbossàveu esbossaven | esbossí esbossares esbossà esbossàrem esbossàreu esbossaren | esbossaré esbossaràs esbossarà esbossarem esbossareu esbossaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esbossaria esbossaries esbossaria esbossaríem esbossaríeu esbossarien | esbossi esbossis esbossi esbossem esbosseu esbossin | esbossés esbossessis esbossés esbosséssim esbosséssiu esbossessin | esbossa esbossi esbossem esbosseu esbossin | ||
| Infinitiu | esbossar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esbossant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana