pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esbalaeixo esbalaeixes esbalaeix esbalaïm esbalaïu esbalaeixen | esbalaïa esbalaïes esbalaïa esbalaíem esbalaíeu esbalaïen | esbalaí esbalaïres esbalaí esbalaírem esbalaíreu esbalaïren | esbalairé esbalairàs esbalairà esbalairem esbalaireu esbalairan | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esbalairia esbalairies esbalairia esbalairíem esbalairíeu esbalairien | esbalaeixi esbalaeixis esbalaeixi esbalaïm esbalaïu esbalaeixin | esbalaís esbalaïssis esbalaís esbalaíssim esbalaíssiu esbalaïssin | esbalaeix esbalaeixi esbalaïm esbalaïu esbalaeixin | ||
| Infinitiu | esbalair | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esbalaint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: esvair
forma nominal : esbalaïment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana