transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esbacono esbacones esbacona esbaconem esbaconeu esbaconen | esbaconava esbaconaves esbaconava esbaconàvem esbaconàveu esbaconaven | esbaconí esbaconares esbaconà esbaconàrem esbaconàreu esbaconaren | esbaconaré esbaconaràs esbaconarà esbaconarem esbaconareu esbaconaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esbaconaria esbaconaries esbaconaria esbaconaríem esbaconaríeu esbaconarien | esbaconi esbaconis esbaconi esbaconem esbaconeu esbaconin | esbaconés esbaconessis esbaconés esbaconéssim esbaconéssiu esbaconessin | esbacona esbaconi esbaconem esbaconeu esbaconin | ||
| Infinitiu | esbaconar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esbaconant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana