transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| erero ereres erera ererem erereu ereren | ererava ereraves ererava ereràvem ereràveu ereraven | ererí ererares ererà ereràrem ereràreu ereraren | ereraré ereraràs ererarà ererarem ererareu ereraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ereraria ereraries ereraria ereraríem ereraríeu ererarien | ereri ereris ereri ererem erereu ererin | ererés ereressis ererés ereréssim ereréssiu ereressin | erera ereri ererem erereu ererin | ||
| Infinitiu | ererar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ererant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana