intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| envespreixo envespreixes envespreix envesprim envespriu envespreixen | envespria envespries envespria envespríem envespríeu envesprien | envesprí envesprires envesprí envesprírem envespríreu envespriren | envespriré envespriràs envesprirà envesprirem envesprireu envespriran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| envespriria envespriries envespriria envespriríem envespriríeu envespririen | envespreixi envespreixis envespreixi envesprim envespriu envespreixin | envesprís envesprissis envesprís envespríssim envespríssiu envesprissin | envespreix envespreixi envesprim envespriu envespreixin | ||
| Infinitiu | envesprir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | envesprint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana