transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| entatxo entatxes entatxa entatxem entatxeu entatxen | entatxava entatxaves entatxava entatxàvem entatxàveu entatxaven | entatxí entatxares entatxà entatxàrem entatxàreu entatxaren | entatxaré entatxaràs entatxarà entatxarem entatxareu entatxaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| entatxaria entatxaries entatxaria entatxaríem entatxaríeu entatxarien | entatxi entatxis entatxi entatxem entatxeu entatxin | entatxés entatxessis entatxés entatxéssim entatxéssiu entatxessin | entatxa entatxi entatxem entatxeu entatxin | ||
| Infinitiu | entatxar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | entatxant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana