pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| ensuperbeixo ensuperbeixes ensuperbeix ensuperbim ensuperbiu ensuperbeixen | ensuperbia ensuperbies ensuperbia ensuperbíem ensuperbíeu ensuperbien | ensuperbí ensuperbires ensuperbí ensuperbírem ensuperbíreu ensuperbiren | ensuperbiré ensuperbiràs ensuperbirà ensuperbirem ensuperbireu ensuperbiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| ensuperbiria ensuperbiries ensuperbiria ensuperbiríem ensuperbiríeu ensuperbirien | ensuperbeixi ensuperbeixis ensuperbeixi ensuperbim ensuperbiu ensuperbeixin | ensuperbís ensuperbissis ensuperbís ensuperbíssim ensuperbíssiu ensuperbissin | ensuperbeix ensuperbeixi ensuperbim ensuperbiu ensuperbeixin | ||
| Infinitiu | ensuperbir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | ensuperbint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : ensuperbiment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana