pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enrellenteixo enrellenteixes enrellenteix enrellentim enrellentiu enrellenteixen | enrellentia enrellenties enrellentia enrellentíem enrellentíeu enrellentien | enrellentí enrellentires enrellentí enrellentírem enrellentíreu enrellentiren | enrellentiré enrellentiràs enrellentirà enrellentirem enrellentireu enrellentiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enrellentiria enrellentiries enrellentiria enrellentiríem enrellentiríeu enrellentirien | enrellenteixi enrellenteixis enrellenteixi enrellentim enrellentiu enrellenteixin | enrellentís enrellentissis enrellentís enrellentíssim enrellentíssiu enrellentissin | enrellenteix enrellenteixi enrellentim enrellentiu enrellenteixin | ||
| Infinitiu | enrellentir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enrellentint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana