pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enranceixo enranceixes enranceix enrancim enranciu enranceixen | enrancia enrancies enrancia enrancíem enrancíeu enrancien | enrancí enrancires enrancí enrancírem enrancíreu enranciren | enranciré enranciràs enrancirà enrancirem enrancireu enranciran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enranciria enranciries enranciria enranciríem enranciríeu enrancirien | enranceixi enranceixis enranceixi enrancim enranciu enranceixin | enrancís enrancissis enrancís enrancíssim enrancíssiu enrancissin | enranceix enranceixi enrancim enranciu enranceixin | ||
| Infinitiu | enrancir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enrancint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : enranciment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana