transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enramello enramelles enramella enramellem enramelleu enramellen | enramellava enramellaves enramellava enramellàvem enramellàveu enramellaven | enramellí enramellares enramellà enramellàrem enramellàreu enramellaren | enramellaré enramellaràs enramellarà enramellarem enramellareu enramellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enramellaria enramellaries enramellaria enramellaríem enramellaríeu enramellarien | enramelli enramellis enramelli enramellem enramelleu enramellin | enramellés enramellessis enramellés enramelléssim enramelléssiu enramellessin | enramella enramelli enramellem enramelleu enramellin | ||
| Infinitiu | enramellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enramellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana