transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enorgullo enorgulles enorgulla enorgullem enorgulleu enorgullen | enorgullava enorgullaves enorgullava enorgullàvem enorgullàveu enorgullaven | enorgullí enorgullares enorgullà enorgullàrem enorgullàreu enorgullaren | enorgullaré enorgullaràs enorgullarà enorgullarem enorgullareu enorgullaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enorgullaria enorgullaries enorgullaria enorgullaríem enorgullaríeu enorgullarien | enorgulli enorgullis enorgulli enorgullem enorgulleu enorgullin | enorgullés enorgullessis enorgullés enorgulléssim enorgulléssiu enorgullessin | enorgulla enorgulli enorgullem enorgulleu enorgullin | ||
| Infinitiu | enorgullar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enorgullant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana