pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enllepoleixo enllepoleixes enllepoleix enllepolim enllepoliu enllepoleixen | enllepolia enllepolies enllepolia enllepolíem enllepolíeu enllepolien | enllepolí enllepolires enllepolí enllepolírem enllepolíreu enllepoliren | enllepoliré enllepoliràs enllepolirà enllepolirem enllepolireu enllepoliran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enllepoliria enllepoliries enllepoliria enllepoliríem enllepoliríeu enllepolirien | enllepoleixi enllepoleixis enllepoleixi enllepolim enllepoliu enllepoleixin | enllepolís enllepolissis enllepolís enllepolíssim enllepolíssiu enllepolissin | enllepoleix enllepoleixi enllepolim enllepoliu enllepoleixin | ||
| Infinitiu | enllepolir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enllepolint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : enllepoliment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana