pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enlleeixo enlleeixes enlleeix enlleïm enlleïu enlleeixen | enlleïa enlleïes enlleïa enlleíem enlleíeu enlleïen | enlleí enlleïres enlleí enlleírem enlleíreu enlleïren | enlleiré enlleiràs enlleirà enlleirem enlleireu enlleiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enlleiria enlleiries enlleiria enlleiríem enlleiríeu enlleirien | enlleeixi enlleeixis enlleeixi enlleïm enlleïu enlleeixin | enlleís enlleïssis enlleís enlleíssim enlleíssiu enlleïssin | enlleeix enlleeixi enlleïm enlleïu enlleeixin | ||
| Infinitiu | enlleir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enlleint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: esvair
forma nominal : enlleïment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana