pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enguerxino enguerxines enguerxina enguerxinem enguerxineu enguerxinen | enguerxinava enguerxinaves enguerxinava enguerxinàvem enguerxinàveu enguerxinaven | enguerxiní enguerxinares enguerxinà enguerxinàrem enguerxinàreu enguerxinaren | enguerxinaré enguerxinaràs enguerxinarà enguerxinarem enguerxinareu enguerxinaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enguerxinaria enguerxinaries enguerxinaria enguerxinaríem enguerxinaríeu enguerxinarien | enguerxini enguerxinis enguerxini enguerxinem enguerxineu enguerxinin | enguerxinés enguerxinessis enguerxinés enguerxinéssim enguerxinéssiu enguerxinessin | enguerxina enguerxini enguerxinem enguerxineu enguerxinin | ||
| Infinitiu | enguerxinar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enguerxinant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : enguerxinament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana