transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| engolfo engolfes engolfa engolfem engolfeu engolfen | engolfava engolfaves engolfava engolfàvem engolfàveu engolfaven | engolfí engolfares engolfà engolfàrem engolfàreu engolfaren | engolfaré engolfaràs engolfarà engolfarem engolfareu engolfaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| engolfaria engolfaries engolfaria engolfaríem engolfaríeu engolfarien | engolfi engolfis engolfi engolfem engolfeu engolfin | engolfés engolfessis engolfés engolféssim engolféssiu engolfessin | engolfa engolfi engolfem engolfeu engolfin | ||
| Infinitiu | engolfar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | engolfant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana