transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| engloteixo engloteixes engloteix englotim englotiu engloteixen | englotia engloties englotia englotíem englotíeu englotien | englotí englotires englotí englotírem englotíreu englotiren | englotiré englotiràs englotirà englotirem englotireu englotiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| englotiria englotiries englotiria englotiríem englotiríeu englotirien | engloteixi engloteixis engloteixi englotim englotiu engloteixin | englotís englotissis englotís englotíssim englotíssiu englotissin | engloteix engloteixi englotim englotiu engloteixin | ||
| Infinitiu | englotir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | englotint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana