transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| englobo englobes engloba englobem englobeu engloben | englobava englobaves englobava englobàvem englobàveu englobaven | englobí englobares englobà englobàrem englobàreu englobaren | englobaré englobaràs englobarà englobarem englobareu englobaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| englobaria englobaries englobaria englobaríem englobaríeu englobarien | englobi englobis englobi englobem englobeu englobin | englobés englobessis englobés englobéssim englobéssiu englobessin | engloba englobi englobem englobeu englobin | ||
| Infinitiu | englobar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | englobant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana