transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| engargamello engargamelles engargamella engargamellem engargamelleu engargamellen | engargamellava engargamellaves engargamellava engargamellàvem engargamellàveu engargamellaven | engargamellí engargamellares engargamellà engargamellàrem engargamellàreu engargamellaren | engargamellaré engargamellaràs engargamellarà engargamellarem engargamellareu engargamellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| engargamellaria engargamellaries engargamellaria engargamellaríem engargamellaríeu engargamellarien | engargamelli engargamellis engargamelli engargamellem engargamelleu engargamellin | engargamellés engargamellessis engargamellés engargamelléssim engargamelléssiu engargamellessin | engargamella engargamelli engargamellem engargamelleu engargamellin | ||
| Infinitiu | engargamellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | engargamellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana