pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enganduleixo enganduleixes enganduleix engandulim enganduliu enganduleixen | engandulia engandulies engandulia engandulíem engandulíeu engandulien | engandulí engandulires engandulí engandulírem engandulíreu enganduliren | enganduliré enganduliràs engandulirà engandulirem engandulireu enganduliran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enganduliria enganduliries enganduliria enganduliríem enganduliríeu engandulirien | enganduleixi enganduleixis enganduleixi engandulim enganduliu enganduleixin | engandulís engandulissis engandulís engandulíssim engandulíssiu engandulissin | enganduleix enganduleixi engandulim enganduliu enganduleixin | ||
| Infinitiu | engandulir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | engandulint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : enganduliment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana