transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| engalzo engalzes engalza engalzem engalzeu engalzen | engalzava engalzaves engalzava engalzàvem engalzàveu engalzaven | engalzí engalzares engalzà engalzàrem engalzàreu engalzaren | engalzaré engalzaràs engalzarà engalzarem engalzareu engalzaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| engalzaria engalzaries engalzaria engalzaríem engalzaríeu engalzarien | engalzi engalzis engalzi engalzem engalzeu engalzin | engalzés engalzessis engalzés engalzéssim engalzéssiu engalzessin | engalza engalzi engalzem engalzeu engalzin | ||
| Infinitiu | engalzar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | engalzant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana