pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enfurismo enfurismes enfurisma enfurismem enfurismeu enfurismen | enfurismava enfurismaves enfurismava enfurismàvem enfurismàveu enfurismaven | enfurismí enfurismares enfurismà enfurismàrem enfurismàreu enfurismaren | enfurismaré enfurismaràs enfurismarà enfurismarem enfurismareu enfurismaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enfurismaria enfurismaries enfurismaria enfurismaríem enfurismaríeu enfurismarien | enfurismi enfurismis enfurismi enfurismem enfurismeu enfurismin | enfurismés enfurismessis enfurismés enfurisméssim enfurisméssiu enfurismessin | enfurisma enfurismi enfurismem enfurismeu enfurismin | ||
| Infinitiu | enfurismar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enfurismant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana