pronominal; transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enfosqueixo enfosqueixes enfosqueix enfosquim enfosquiu enfosqueixen | enfosquia enfosquies enfosquia enfosquíem enfosquíeu enfosquien | enfosquí enfosquires enfosquí enfosquírem enfosquíreu enfosquiren | enfosquiré enfosquiràs enfosquirà enfosquirem enfosquireu enfosquiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enfosquiria enfosquiries enfosquiria enfosquiríem enfosquiríeu enfosquirien | enfosqueixi enfosqueixis enfosqueixi enfosquim enfosquiu enfosqueixin | enfosquís enfosquissis enfosquís enfosquíssim enfosquíssiu enfosquissin | enfosqueix enfosqueixi enfosquim enfosquiu enfosqueixin | ||
| Infinitiu | enfosquir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enfosquint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : enfosquiment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana