pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enfelloneixo enfelloneixes enfelloneix enfellonim enfelloniu enfelloneixen | enfellonia enfellonies enfellonia enfelloníem enfelloníeu enfellonien | enfelloní enfellonires enfelloní enfellonírem enfelloníreu enfelloniren | enfelloniré enfelloniràs enfellonirà enfellonirem enfellonireu enfelloniran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enfelloniria enfelloniries enfelloniria enfelloniríem enfelloniríeu enfellonirien | enfelloneixi enfelloneixis enfelloneixi enfellonim enfelloniu enfelloneixin | enfellonís enfellonissis enfellonís enfelloníssim enfelloníssiu enfellonissin | enfelloneix enfelloneixi enfellonim enfelloniu enfelloneixin | ||
| Infinitiu | enfellonir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enfellonint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : enfelloniment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana