transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enclavo enclaves enclava enclavem enclaveu enclaven | enclavava enclavaves enclavava enclavàvem enclavàveu enclavaven | enclaví enclavares enclavà enclavàrem enclavàreu enclavaren | enclavaré enclavaràs enclavarà enclavarem enclavareu enclavaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enclavaria enclavaries enclavaria enclavaríem enclavaríeu enclavarien | enclavi enclavis enclavi enclavem enclaveu enclavin | enclavés enclavessis enclavés enclavéssim enclavéssiu enclavessin | enclava enclavi enclavem enclaveu enclavin | ||
| Infinitiu | enclavar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enclavant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : enclavament
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana