pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| encalbeixo encalbeixes encalbeix encalbim encalbiu encalbeixen | encalbia encalbies encalbia encalbíem encalbíeu encalbien | encalbí encalbires encalbí encalbírem encalbíreu encalbiren | encalbiré encalbiràs encalbirà encalbirem encalbireu encalbiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| encalbiria encalbiries encalbiria encalbiríem encalbiríeu encalbirien | encalbeixi encalbeixis encalbeixi encalbim encalbiu encalbeixin | encalbís encalbissis encalbís encalbíssim encalbíssiu encalbissin | encalbeix encalbeixi encalbim encalbiu encalbeixin | ||
| Infinitiu | encalbir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | encalbint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : encalbiment
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana