transitiu; pronominal
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| enagreixo enagreixes enagreix enagrim enagriu enagreixen | enagria enagries enagria enagríem enagríeu enagrien | enagrí enagrires enagrí enagrírem enagríreu enagriren | enagriré enagriràs enagrirà enagrirem enagrireu enagriran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| enagriria enagriries enagriria enagriríem enagriríeu enagririen | enagreixi enagreixis enagreixi enagrim enagriu enagreixin | enagrís enagrissis enagrís enagríssim enagríssiu enagrissin | enagreix enagreixi enagrim enagriu enagreixin | ||
| Infinitiu | enagrir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | enagrint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana