transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| emplafono emplafones emplafona emplafonem emplafoneu emplafonen | emplafonava emplafonaves emplafonava emplafonàvem emplafonàveu emplafonaven | emplafoní emplafonares emplafonà emplafonàrem emplafonàreu emplafonaren | emplafonaré emplafonaràs emplafonarà emplafonarem emplafonareu emplafonaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| emplafonaria emplafonaries emplafonaria emplafonaríem emplafonaríeu emplafonarien | emplafoni emplafonis emplafoni emplafonem emplafoneu emplafonin | emplafonés emplafonessis emplafonés emplafonéssim emplafonéssiu emplafonessin | emplafona emplafoni emplafonem emplafoneu emplafonin | ||
| Infinitiu | emplafonar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | emplafonant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana