transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| mirro mirres mirra mirrem mirreu mirren | mirrava mirraves mirrava mirràvem mirràveu mirraven | mirrí mirrares mirrà mirràrem mirràreu mirraren | mirraré mirraràs mirrarà mirrarem mirrareu mirraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| mirraria mirraries mirraria mirraríem mirraríeu mirrarien | mirri mirris mirri mirrem mirreu mirrin | mirrés mirressis mirrés mirréssim mirréssiu mirressin | mirra mirri mirrem mirreu mirrin | ||
| Infinitiu | mirrar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | mirrant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana