transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| embrosto embrostes embrosta embrostem embrosteu embrosten | embrostava embrostaves embrostava embrostàvem embrostàveu embrostaven | embrostí embrostares embrostà embrostàrem embrostàreu embrostaren | embrostaré embrostaràs embrostarà embrostarem embrostareu embrostaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| embrostaria embrostaries embrostaria embrostaríem embrostaríeu embrostarien | embrosti embrostis embrosti embrostem embrosteu embrostin | embrostés embrostessis embrostés embrostéssim embrostéssiu embrostessin | embrosta embrosti embrostem embrosteu embrostin | ||
| Infinitiu | embrostar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | embrostant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana