pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| eixoriveixo eixoriveixes eixoriveix eixorivim eixoriviu eixoriveixen | eixorivia eixorivies eixorivia eixorivíem eixorivíeu eixorivien | eixoriví eixorivires eixoriví eixorivírem eixorivíreu eixoriviren | eixoriviré eixoriviràs eixorivirà eixorivirem eixorivireu eixoriviran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| eixoriviria eixoriviries eixoriviria eixoriviríem eixoriviríeu eixorivirien | eixoriveixi eixoriveixis eixoriveixi eixorivim eixoriviu eixoriveixin | eixorivís eixorivissis eixorivís eixorivíssim eixorivíssiu eixorivissin | eixoriveix eixoriveixi eixorivim eixoriviu eixoriveixin | ||
| Infinitiu | eixorivir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | eixorivint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana