intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| discursejo discurseges discurseja discursegem discursegeu discursegen | discursejava discursejaves discursejava discursejàvem discursejàveu discursejaven | discursegí discursejares discursejà discursejàrem discursejàreu discursejaren | discursejaré discursejaràs discursejarà discursejarem discursejareu discursejaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| discursejaria discursejaries discursejaria discursejaríem discursejaríeu discursejarien | discursegi discursegis discursegi discursegem discursegeu discursegin | discursegés discursegessis discursegés discursegéssim discursegéssiu discursegessin | discurseja discursegi discursegem discursegeu discursegin | ||
| Infinitiu | discursejar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | discursejant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: pujar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana