transitiu; intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| difereixo difereixes difereix diferim diferiu difereixen | diferia diferies diferia diferíem diferíeu diferien | diferí diferires diferí diferírem diferíreu diferiren | diferiré diferiràs diferirà diferirem diferireu diferiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| diferiria diferiries diferiria diferiríem diferiríeu diferirien | difereixi difereixis difereixi diferim diferiu difereixin | diferís diferissis diferís diferíssim diferíssiu diferissin | difereix difereixi diferim diferiu difereixin | ||
| Infinitiu | diferir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | diferint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
forma nominal : dilació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana