transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desoxigeno desoxigenes desoxigena desoxigenem desoxigeneu desoxigenen | desoxigenava desoxigenaves desoxigenava desoxigenàvem desoxigenàveu desoxigenaven | desoxigení desoxigenares desoxigenà desoxigenàrem desoxigenàreu desoxigenaren | desoxigenaré desoxigenaràs desoxigenarà desoxigenarem desoxigenareu desoxigenaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desoxigenaria desoxigenaries desoxigenaria desoxigenaríem desoxigenaríeu desoxigenarien | desoxigeni desoxigenis desoxigeni desoxigenem desoxigeneu desoxigenin | desoxigenés desoxigenessis desoxigenés desoxigenéssim desoxigenéssiu desoxigenessin | desoxigena desoxigeni desoxigenem desoxigeneu desoxigenin | ||
| Infinitiu | desoxigenar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desoxigenant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : desoxigenació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana