transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desenllepisso desenllepisses desenllepissa desenllepissem desenllepisseu desenllepissen | desenllepissava desenllepissaves desenllepissava desenllepissàvem desenllepissàveu desenllepissaven | desenllepissí desenllepissares desenllepissà desenllepissàrem desenllepissàreu desenllepissaren | desenllepissaré desenllepissaràs desenllepissarà desenllepissarem desenllepissareu desenllepissaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desenllepissaria desenllepissaries desenllepissaria desenllepissaríem desenllepissaríeu desenllepissarien | desenllepissi desenllepissis desenllepissi desenllepissem desenllepisseu desenllepissin | desenllepissés desenllepissessis desenllepissés desenllepisséssim desenllepisséssiu desenllepissessin | desenllepissa desenllepissi desenllepissem desenllepisseu desenllepissin | ||
| Infinitiu | desenllepissar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desenllepissant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana