transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desenfardo desenfardes desenfarda desenfardem desenfardeu desenfarden | desenfardava desenfardaves desenfardava desenfardàvem desenfardàveu desenfardaven | desenfardí desenfardares desenfardà desenfardàrem desenfardàreu desenfardaren | desenfardaré desenfardaràs desenfardarà desenfardarem desenfardareu desenfardaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desenfardaria desenfardaries desenfardaria desenfardaríem desenfardaríeu desenfardarien | desenfardi desenfardis desenfardi desenfardem desenfardeu desenfardin | desenfardés desenfardessis desenfardés desenfardéssim desenfardéssiu desenfardessin | desenfarda desenfardi desenfardem desenfardeu desenfardin | ||
| Infinitiu | desenfardar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desenfardant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana