pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desencimbello desencimbelles desencimbella desencimbellem desencimbelleu desencimbellen | desencimbellava desencimbellaves desencimbellava desencimbellàvem desencimbellàveu desencimbellaven | desencimbellí desencimbellares desencimbellà desencimbellàrem desencimbellàreu desencimbellaren | desencimbellaré desencimbellaràs desencimbellarà desencimbellarem desencimbellareu desencimbellaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desencimbellaria desencimbellaries desencimbellaria desencimbellaríem desencimbellaríeu desencimbellarien | desencimbelli desencimbellis desencimbelli desencimbellem desencimbelleu desencimbellin | desencimbellés desencimbellessis desencimbellés desencimbelléssim desencimbelléssiu desencimbellessin | desencimbella desencimbelli desencimbellem desencimbelleu desencimbellin | ||
| Infinitiu | desencimbellar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desencimbellant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana