pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| desembromallo desembromalles desembromalla desembromallem desembromalleu desembromallen | desembromallava desembromallaves desembromallava desembromallàvem desembromallàveu desembromallaven | desembromallí desembromallares desembromallà desembromallàrem desembromallàreu desembromallaren | desembromallaré desembromallaràs desembromallarà desembromallarem desembromallareu desembromallaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| desembromallaria desembromallaries desembromallaria desembromallaríem desembromallaríeu desembromallarien | desembromalli desembromallis desembromalli desembromallem desembromalleu desembromallin | desembromallés desembromallessis desembromallés desembromalléssim desembromalléssiu desembromallessin | desembromalla desembromalli desembromallem desembromalleu desembromallin | ||
| Infinitiu | desembromallar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | desembromallant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana