pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| descrosto descrostes descrosta descrostem descrosteu descrosten | descrostava descrostaves descrostava descrostàvem descrostàveu descrostaven | descrostí descrostares descrostà descrostàrem descrostàreu descrostaren | descrostaré descrostaràs descrostarà descrostarem descrostareu descrostaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| descrostaria descrostaries descrostaria descrostaríem descrostaríeu descrostarien | descrosti descrostis descrosti descrostem descrosteu descrostin | descrostés descrostessis descrostés descrostéssim descrostéssiu descrostessin | descrosta descrosti descrostem descrosteu descrostin | ||
| Infinitiu | descrostar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | descrostant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana