pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| descotxo descotxes descotxa descotxem descotxeu descotxen | descotxava descotxaves descotxava descotxàvem descotxàveu descotxaven | descotxí descotxares descotxà descotxàrem descotxàreu descotxaren | descotxaré descotxaràs descotxarà descotxarem descotxareu descotxaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| descotxaria descotxaries descotxaria descotxaríem descotxaríeu descotxarien | descotxi descotxis descotxi descotxem descotxeu descotxin | descotxés descotxessis descotxés descotxéssim descotxéssiu descotxessin | descotxa descotxi descotxem descotxeu descotxin | ||
| Infinitiu | descotxar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | descotxant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana