transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| descasto descastes descasta descastem descasteu descasten | descastava descastaves descastava descastàvem descastàveu descastaven | descastí descastares descastà descastàrem descastàreu descastaren | descastaré descastaràs descastarà descastarem descastareu descastaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| descastaria descastaries descastaria descastaríem descastaríeu descastarien | descasti descastis descasti descastem descasteu descastin | descastés descastessis descastés descastéssim descastéssiu descastessin | descasta descasti descastem descasteu descastin | ||
| Infinitiu | descastar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | descastant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana