transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| cuirasso cuirasses cuirassa cuirassem cuirasseu cuirassen | cuirassava cuirassaves cuirassava cuirassàvem cuirassàveu cuirassaven | cuirassí cuirassares cuirassà cuirassàrem cuirassàreu cuirassaren | cuirassaré cuirassaràs cuirassarà cuirassarem cuirassareu cuirassaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| cuirassaria cuirassaries cuirassaria cuirassaríem cuirassaríeu cuirassarien | cuirassi cuirassis cuirassi cuirassem cuirasseu cuirassin | cuirassés cuirassessis cuirassés cuirasséssim cuirasséssiu cuirassessin | cuirassa cuirassi cuirassem cuirasseu cuirassin | ||
| Infinitiu | cuirassar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | cuirassant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana