pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| corglaço corglaces corglaça corglacem corglaceu corglacen | corglaçava corglaçaves corglaçava corglaçàvem corglaçàveu corglaçaven | corglací corglaçares corglaçà corglaçàrem corglaçàreu corglaçaren | corglaçaré corglaçaràs corglaçarà corglaçarem corglaçareu corglaçaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| corglaçaria corglaçaries corglaçaria corglaçaríem corglaçaríeu corglaçarien | corglaci corglacis corglaci corglacem corglaceu corglacin | corglacés corglacessis corglacés corglacéssim corglacéssiu corglacessin | corglaça corglaci corglacem corglaceu corglacin | ||
| Infinitiu | corglaçar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | corglaçant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: boçar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana