transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| conjunyeixo conjunyeixes conjunyeix conjunyim conjunyiu conjunyeixen | conjunyia conjunyies conjunyia conjunyíem conjunyíeu conjunyien | conjunyí conjunyires conjunyí conjunyírem conjunyíreu conjunyiren | conjunyiré conjunyiràs conjunyirà conjunyirem conjunyireu conjunyiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| conjunyiria conjunyiries conjunyiria conjunyiríem conjunyiríeu conjunyirien | conjunyeixi conjunyeixis conjunyeixi conjunyim conjunyiu conjunyeixin | conjunyís conjunyissis conjunyís conjunyíssim conjunyíssiu conjunyissin | conjunyeix conjunyeixi conjunyim conjunyiu conjunyeixin | ||
| Infinitiu | conjunyir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | conjunyint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana