transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| computo computes computa computem computeu computen | computava computaves computava computàvem computàveu computaven | computí computares computà computàrem computàreu computaren | computaré computaràs computarà computarem computareu computaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| computaria computaries computaria computaríem computaríeu computarien | computi computis computi computem computeu computin | computés computessis computés computéssim computéssiu computessin | computa computi computem computeu computin | ||
| Infinitiu | computar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | computant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
forma nominal : computació
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana