pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| compungeixo compungeixes compungeix compungim compungiu compungeixen | compungia compungies compungia compungíem compungíeu compungien | compungí compungires compungí compungírem compungíreu compungiren | compungiré compungiràs compungirà compungirem compungireu compungiran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| compungiria compungiries compungiria compungiríem compungiríeu compungirien | compungeixi compungeixis compungeixi compungim compungiu compungeixin | compungís compungissis compungís compungíssim compungíssiu compungissin | compungeix compungeixi compungim compungiu compungeixin | ||
| Infinitiu | compungir | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | compungint | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: servir
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana