transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| como comes coma comem comeu comen | comava comaves comava comàvem comàveu comaven | comí comares comà comàrem comàreu comaren | comaré comaràs comarà comarem comareu comaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| comaria comaries comaria comaríem comaríeu comarien | comi comis comi comem comeu comin | comés comessis comés coméssim coméssiu comessin | coma comi comem comeu comin | ||
| Infinitiu | comar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | comant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana