transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| capterrero capterreres capterrera capterrerem capterrereu capterreren | capterrerava capterreraves capterrerava capterreràvem capterreràveu capterreraven | capterrerí capterrerares capterrerà capterreràrem capterreràreu capterreraren | capterreraré capterreraràs capterrerarà capterrerarem capterrerareu capterreraran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| capterreraria capterreraries capterreraria capterreraríem capterreraríeu capterrerarien | capterreri capterreris capterreri capterrerem capterrereu capterrerin | capterrerés capterreressis capterrerés capterreréssim capterreréssiu capterreressin | capterrera capterreri capterrerem capterrereu capterrerin | ||
| Infinitiu | capterrerar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | capterrerant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana