intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| calabruixo calabruixes calabruixa calabruixem calabruixeu calabruixen | calabruixava calabruixaves calabruixava calabruixàvem calabruixàveu calabruixaven | calabruixí calabruixares calabruixà calabruixàrem calabruixàreu calabruixaren | calabruixaré calabruixaràs calabruixarà calabruixarem calabruixareu calabruixaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| calabruixaria calabruixaries calabruixaria calabruixaríem calabruixaríeu calabruixarien | calabruixi calabruixis calabruixi calabruixem calabruixeu calabruixin | calabruixés calabruixessis calabruixés calabruixéssim calabruixéssiu calabruixessin | calabruixa calabruixi calabruixem calabruixeu calabruixin | ||
| Infinitiu | calabruixar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | calabruixant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana