intransitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| barbollo barbolles barbolla barbollem barbolleu barbollen | barbollava barbollaves barbollava barbollàvem barbollàveu barbollaven | barbollí barbollares barbollà barbollàrem barbollàreu barbollaren | barbollaré barbollaràs barbollarà barbollarem barbollareu barbollaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| barbollaria barbollaries barbollaria barbollaríem barbollaríeu barbollarien | barbolli barbollis barbolli barbollem barbolleu barbollin | barbollés barbollessis barbollés barbolléssim barbolléssiu barbollessin | barbolla barbolli barbollem barbolleu barbollin | ||
| Infinitiu | barbollar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | barbollant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana