pronominal; transitiu
| Indicatiu | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Present | Pretèrit imperfet | Passat simple | Futur | ||
| esberlo esberles esberla esberlem esberleu esberlen | esberlava esberlaves esberlava esberlàvem esberlàveu esberlaven | esberlí esberlares esberlà esberlàrem esberlàreu esberlaren | esberlaré esberlaràs esberlarà esberlarem esberlareu esberlaran | ||
| Condicional | Subjuntiu | Imperatiu | |||
| Present | Pretèrit imperfet | ||||
| esberlaria esberlaries esberlaria esberlaríem esberlaríeu esberlarien | esberli esberlis esberli esberlem esberleu esberlin | esberlés esberlessis esberlés esberléssim esberléssiu esberlessin | esberla esberli esberlem esberleu esberlin | ||
| Infinitiu | esberlar | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Gerundi | esberlant | ||||
| Participi |
|
Flexionat com: parlar
Paraula documentada en el Diccionari de la llengua catalana